Ďyvadlo Neklid


Přejdi na obsah

O nás

O nás

Občanské sdružení Ďyvadlo Neklid jsme založili v roce 2002. S jediným cílem, hrát divadlo. Přesněji, dobré divadlo. A ještěpřesněji, v rámci našich možností, znalostí a talentu, to nejlepší divadlo. Cíl se zatím nezměnil, ale znalosti a zkušenosti určitě. K lepšímu. Takže na prahu první dekády naší existence si můžeme směle poklepat na rameno a slovy českých klasiků radostně zvolat: „Wow!“

Od prvopočátku je naším útočištěm, zkušebnou, šatnou, nálevnou a místem premiér sál hospody ve Voletinách. Voletiny jsou součástí města Trutnov. A protože jsme téměř všichni trutnováci a vyjma režiséra ve Voletinách nikdo z nás nežije, cítíme se být a také jsme trutnovské amatérské divadlo. Nikoliv Voletinské! Do zblbnutí to už deset let opakujeme divákům, porotcům soutěží, šéfům kulturních zařízení, kde hostujeme, novinářům, ale je to marný, je to marný, je to marný.

Jsme autorské divadlo, tedy takové, které uvádí na scénu své vlastní hry. Nemáme vyhraněný žánr. Jediným pojítkem repertoáru jsou postavy. Živé, myslící, reálné, s vlastní bohatou minulostí. Skuteční lidé, s jakými se běžně setkáváte v každodenním životě. A jakkoliv dramatické zápletky a nečekané zvraty tyto postavy zažívají, jejich příběhy jsou uvěřitelné.

Až budete odcházet z našeho představení, možná vás kdesi v zátylku zamrazí: „To není možný táto, ti ochotníci MUSELI včera večer šmírovat v naší kuchyni! A jak to, že znají Lojzu od vedle?!“ Známe. Vás i Lojzu. I vašeho šéfa, vaši první lásku. Taky vaše sny, úzkosti, radosti a pochyby.

A toto nás baví. Protože ty nejneuvěřitelnější příběhy se denně odehrávají kolem nás. Stačí otevřít oči. Pojďte je s námi sdílet.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku